Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
EDİRNE - ÇANAKKALE TURU 2 Gece-3 Gün / Edirne-Çanakkale

EDİRNE – ÇANAKKALE TURU

2 GECE / 3 GÜN

 

HAREKET 19 EKİM PAZAR : H.Polatkan Migros önünden saat 23.30’da hareket. Bozüyük, Bilecik, İzmit, İstanbul üzerinden yolda vereceğimiz molaların ardından Edirne’ye varış.

  1. GÜN : Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne’de; Rehberimiz eşliğinde Balkan Savaşı Müzesi, Sırp Sındığı Savaşı Müzesi, Saray içi gezisi, Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından  öğle yemeği için (Ekstra) serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Odalara yerleşme serbest zaman ve dinlenme. Belirlenen saatte lobide buluşma ve akşam yemeği restaurantta. Geceleme otelimizde.
  2. GÜN : Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk topraklarına katılan Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde cay molası veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Edirne şehir merkezine dönüş. Öğle yemeği (Ekstra) için serbest zaman. Yemek sonrası kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii(Ulu Camii) ve Mimar Sinan ‘ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarsısı’nın gezilmesi ve çarşıda serbest zaman. Buluşma ve otele transfer. Otelde dinlenme ve belirlenen saatte lobide buluşma. Akşam yemeği restaurantta. Geceleme otelimizde.
  3. GÜN  : Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Çanakkale’ye hareket. Yaklaşık 2,5-3 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası Çanakkale’ye varış. Özel bölge rehberi eşliğinde panoramik Kilitbahir Kalesi,Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Sargı yeri Şehitliği,  Abide’nin görülmesinden sonra  Çanakkale merkeze feribotla geçiş. Öğle yemeği.  (Ekstra) Yemek sonrası  Çimenlik Kalesi, Çanakkale Deniz Savaşlarına katılan Nusrat  Mayın Gemisinin bire bir kopyası ve Askeri Müzenin gezilmesinden sonra Aynalı Çarşıda serbest zaman. (Zamana ve hava şartlarına göre Çanakkale programında değişiklik olabilir) Serbest zaman sonrası Eskişehir’e doğru hareket. Akşam yemeği isteğe göre Bursa’da Köfteci Yusuf’da  köfte. (Ekstra) Gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir’e varış. Bir başka FUN  TRAVEL gezisinde buluşmak dileği ile……